2004 yılından bu yana VizyonMedya’da ajans başkanı olarak görev almaktadır. 100’lerce web tasarım ve dijital pazarlama çalışmasında rol almıştır. 2007 yılında Türkiye’de Google Qualified Professional sertifikası alan ilk birkaç kişiden biridir. 2009 yılında Google Qualified Professional’lar arasında düzenlenen ilk yarışmada birinci oldu ve daha sonra düzenlenen birçok yarışmada yine çeşitli derece ve ödüller aldı.

2011 yılında eğitim için İngiltere’ye gidip İstanbul’a döndükten sonra pazarlama iletişimi yüksek lisansı programına başladıktan sonra iletişim odaklı bütünleşik dijital pazarlama çalışmalarına ağırlık verdi. BTM – Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi, Zorlu Holding, Başarı Holding, Generali Sigorta, Patırtı, Multinet, bFit, Kanal7, Tibet – Sultanlar Holding, Gedik Üniversitesi gibi birçok markanın projelerinde yer aldı. 2014 yılında özel davet ile Google İrlanda ofisine gittim. Kasım 2014’te Campaign Türkiye’de “İşleri büyütmenin yolu dijital pazarlamadan geçiyor” başlıklı bir yayınım yer almıştır.

Nihat KILIÇ, 2013’ten bu yana DijitalKampüs başta olmak üzere üniversiteler, işadamları dernekleri ve STK’larda “dijital pazarlama ve dijital iş geliştirme” alanlarında danışmanlık, seminer ve eğitimler vermektedir.

VizyonMedya ve DijitalKampüs’teki eğitim, pazarlama, danışmanlık faaliyetlerini aktif olarak devam ettirmekle beraber 2017 itibariyle yeni iş kuranlara hazır ofis, üreticilere dış ticaret hizmetleri veren organizasyonlarda görev almaktadır.

Dış ticaret kapsamında ithalat, ihracat, dış ticaret pazarlama, yurtdışı pazarlara giriş, distribütör, bayi, B2B match making, online B2B görüşme, yurtdışında lokal partner ve tercüman sağlama hizmetleri hakkında www.KolektifExport.com ‘u inceleyebilirsiniz.

Hazır ofis, yasal iş adresi, toplantı odası kiralama, çağrı merkezi, telefon cevaplama hizmetleriyle ilgili  detayları www.444ofis.com ‘da bulabilirsiniz.

Bir çok işadamları derneğinde ve STK’da aktif olarak yer almaktadır.