Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) Nedir?

SEO Nedir?

SEO, ingilizcesi “Search Engine Optimization” olan “Arama Motoru Optimizasyonu”nun baş harflerinden türetilmiştir. Arama motorları kullanıcılar için ilgi çekici ve alakalı olduğunu düşündüğü sayfaları arama sonuçlarında üst sıralarda gösterir. Bu amaçla yapılan çalışmalara SEO denir.

Neden SEO?

Bir çok kullanıcı da ürün ve hizmetlere ihtiyaç duyduğunda internette arama yaparlar. Bu noktada üst sıralarda görünür olmak işletmeler için ciddi bir iştir. Fakat günümüzde bir arama sonucunda binlerce, yüz binlerce ve hatta milyonlarca sonuç çıkabilmektedir. Bunların arasından sıyrılmak gerekir! SEO’da tam bu noktada devreye girer…

SEO, Gelecek İçin Yatırım!

Arama motorları kullanıcılar için internette en iyi deneyimi yaşatmayı hedeflerler. Bu nedenle bazı ölçütlere dayanarak interneti ve web sitelerini gözetleyen robotları yardımıyla bir süzgeç sistemleri vardır. Bu politikalara uygunluk gösteren web siteleri arama sonuçlarında yükselirler. Bunlar bir dizi işlem, site içi ve site dışı optimizasyona dayanır. İşte yapılacak olan bu uzun soluklu çalışmanın adı, SEO’dur.

0 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir