Neden İnternet Reklamları

İnternet reklamlarının yatırımcı açısından en önemli özelliği; küçük bütçelerde başlanabilmesidir. Reklamveren, küçük bir bütçe ile başladığı internet reklamlarına yatırım getirisini gördükçe, süreç içerisinde kolaylıkla deneme amacıyla veya hedefleri doğrultusunda istediği kadar artış yapabilir.

İnternet reklamlarının diğer bir önemli özelliği de reklamların sürekli ölçülebilir olmasıdır. Bu sayede reklamların kime, nasıl, nerede ulaştığı ve ne gibi etkileşimlerden geçtiği rahatça ölçülebilir. Reklamveren için değerli kabul edilen tüm etkileşimler dönüşüm olarak kaydedilebilir ve reklamların faydasından emin olunabilir. Bu veriler direkt online pazarlama mecrasının raporlarından veya web sitesine konulan basit kodlarla web analiz araçlarıyla kolaylıkla elde edilebilir.

İnternet reklamlarını diğer mecralardan ayıran hedef kitle ve demografinin daha net kontrol edilebilir olmasıdır. Reklamveren ulaşmak istediği potansiyel müşteri için harcama yaptığını bilir ve bütçesi için endişe duymaz.

0 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir